Products‪» Bathroom‪» Soaps, hair and body care‪»

Marseille Palasaippua, mandariini KULMA SAANUT OSUMAA

Marseille palasaippua, mandariini KULMA SAANUT OSUMAA


Bargain price
3,54 + delivery costs
Normal price 5,90 €
Incl. VAT 25.5 %


Quantity
pc


Delivery costs 5,90€ / Free shipping on orders over 65€ (Finland) Quick delivery Safe payment methods
Availability
Immediately

Detailed availability


Product description

Mandariinin tuoksuinen marseille saippua, mistä on kulma saanut osumaa.

Marseille-palasaippuassa on käytetty öljynä ainoastaan kasviöljyä ja saippuamassa on rikastettu shea-voilla. Tämä saippua ei sisällä lainkaan eläinrasvoja, joten saippua on myös vegaaninen. Tuoksut ovat suoraan luonnosta kerättyjä ja uutettuja ja ne tulevat Ranskan Grassen maailmankuululta luonnontuoksualueelta.
Aito marseille-saippua ei kuivata ihoa sen sisältämän runsaan kasviöljypitoisuuden vuoksi.

KÄYTTÖ:
Marseille-saippua on oikea monitoimituote. Se vaahtoaa hyvin, joten käsien pesun lisäksi sitä kannataa käyttää myös sauna- ja suihkusaippuana.
Marseille-saippua sopii oivallisesti herkkien tekstiilien, kuten silkin, villan ja vauvan vaatteiden, käsinpesuun. Voit myös hieroa kasteltuun tekstiiliin saippuaa ja laittaa sen pesukoneeseen joko normaalisti käyttämäsi pesuaineen kanssa tai ilman. Sopii myös kaikenlaisten rasvatahrojen poistoon kuten teinin moponkorjauslenkkareihin! Nahan ja mokan puhdistamiseeen, auton pesuun, mukaan veneelle, mökille, matkalle. Saippua on kevyt ja pieni eikä jätä mitään jälkeensä.
Marseillea voi käyttää myös tiskaamiseen, yleissiivoukseen ja saunan pesuun.

Muista kuitenkin, että ajan kanssa käytettynä saippua alkaa kerryttää itseään pinnoille, joten on hyvä silloin tällöin käyttää myös muuta kuin saippuapitoista puhdistusainetta. Meikkisienet ja siveltimet pitävät myös marseillesta. Saippua puhdistaa ne tehokkaasti mutta hellävaraisesti. Voi myös kokeilla hiusten pesuun!

Sopii kaikille ihotyypeille.

Saippua on kääreetön.
Valmistettu Ranskassa, Marseillessa.
Paino: 125g
Sisältö:  sodium palmate, sodium palm kernelate, aqua, parfum, butyrospermum parkii butter , glycerin, sodium chloride, tetrasodium EDTA, tetrasodium etidronate, CI 77492, CI 77491, CI 77499


Country of origin
France


Comments
Add a comment

Brand